Wtorek, 2018-02-20

Imieniny:

Anety, Lehca
  • Odwiedziło nas: 214373 osób
  • Do końca roku: 314 dni
  • Do wakacji: 122 dni
ankieta

Gdzie spędziłeś wakacje ?

Pokaż wyniki
ankieta
Logo BIP

Aktualności

Jesteś tu: » Strona startowa » Aktualności

Aby obejrzeć galerię lub przeczytać pełny opis (jeśli takowy istnieje) należy kliknąć na tytuł albo zdjęcie pod nim, dla konkretnego wydarzenia.

czytaj więcej
Konkurs
czytaj więcej

 

RAPORT Z REALIZACJI PROGRAMU

,,MAMO, TATO WOLĘ WODĘ”

IX edycja konkursowa  pt.:  ,,Zabawka z butelki”.

 

W roku szkolnym 2016/17 nasze przedszkole po raz drugi włączyło się do realizacji Programu Edukacyjnego Mamo, Tato, wolę wodę!, którego inicjatorem jest Żywiec Zdrój S.A.

 

Zgodnie z założeniami Organizatora celem programu jest promowanie zdrowego stylu życia wśród dzieci przedszkolnych i ich rodziców, informowanie o korzyściach zdrowotnych płynących z picia wody oraz  zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska i postawy proekologiczne u dzieci.

 

Zarówno dzieci jak i rodzice naszego przedszkola z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem włączyli się do realizacji programu. Programem zostały objęte dzieci z pięciu grup wiekowych  od 3 – do 6 lat –  łącznie 98 przedszkolaków.  

Zagadnienia programowe realizowano w okresie od 06.02. do 28.04.2017r podczas zajęć dydaktycznych,   a także w trakcie trwania uroczystości, takich jak: Powitanie Wiosny, czy Światowy Dzień Ziemi.   Bardzo atrakcyjne okazały się pomoce udostępnione przez organizatora programu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się maskotka Zdrojka, która w połączeniu z internetową aplikacją, stała się interaktywnym przyjacielem przedszkolaków we wspólnych dążeniach do pogłębiania wiedzy i zdobywaniu nowych doświadczeń z zakresu pozytywnego wpływu wody na organizm człowieka oraz jej znaczenia dla całego środowiska.

 

Problematyka zajęć skupiała się wokół trzech głównych bloków tematycznych, w obrębie których realizowano poszczególne scenariusze.

I     PAMIĘTAJ O WODZIE

Wodni Superbohaterowie

Wielka wyprawa Wodnych Superbohaterów

 

Bohaterem  tych zajęć był  Zdrojek, który wprowadził dzieci w świat wody. Uświadomił jak znaczącą rolę odgrywa ona dla organizmu każdego człowieka, jakie negatywne skutki odczuwamy, gdy nam jej brakuje, a także w jaki sposób należy oszczędzać wodę w domu i w przedszkolu. Dzieci poznały wiele zastosowań wody dla ludzi i całej przyrody.  Dowiedziały się ile wody należy pić codziennie aby być zdrowym Podejmowały szereg ciekawych zabaw  takich jak: doświadczenia z wodą- co pływa, co tonie, co chłonie wodę?, barwimy wodę; zabawy z piosenką –  „ruch twórczy”; zabawy zręcznościowe ,  zabawy plastyczno – dydaktyczne – ,, zegar mojego dnia”;  zabawy z butelkami; pogadanki – zgadywanki,  quizy.  Oczywiście, po każdych zabawach, działaniach dzieci piły wodę.

II    SADZENIE DRZEW

Co mogą drzewa?

Co kryje las?

Tym razem Zdrojek pokazywał dzieciom, że las to dom dla wielu zwierząt i roślin.   Zapoznał ich z rolą wody w życiu roślin, a szczególnie drzew. Dzięki prowadzonym rozmowom z wykorzystaniem plansz            i plakatów przedszkolaki miały okazję poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą tego środowiska przyrodniczego.  Poznały zasady właściwego zachowania się w lesie. Rozwiązywały zagadki słowne, obrazkowe dotyczące mieszkańców lasu,  brały udział w różnego rodzaju zabawach ruchowych wykorzystując naturalne okazy darów lasu np.: różnego rodzaju  szyszki, żołędzie.  Bardzo chętnie wykonały prace plastyczne  „Wiosenne drzewko”, ,,Drzewko przyjaźni”.   Obserwowały  sadzenie drzewek na nowym placu zabaw. Wszystkim działaniom towarzyszyło oczywiście picie wody.

III    DRUGIE ŻYCIE BUTELKI

Superbohaterowie są eko.

Zwykła-niezwykła butelka.

W związku z Dniem Ziemi dużo uwagi skupiono  zabawom na kształtowaniu u dzieci postaw proekologicznych.  Przedszkolaki dowiedziały się czemu służy segregowanie odpadów, nauczyły się w jaki sposób należy to prawidłowo wykonywać, wykorzystując odpowiednie kolory worków. Zdobytą wiedzę             i umiejętności wykorzystały podczas rozwiązywania zadań i zabaw aby zdobyć odznakę Przyjaciela Przyrody. Dzieci zostały również zaznajomione z pojęciem i ideą recyklingu, oraz  prawidłowym  sposobem  przygotowania odpadów do tego celu.  Przedszkolaki wykorzystały butelki do zrobienia różnych ciekawych  przedmiotów np. Starszaki zrobiły piękne rakiety, Średniaki zwierzątka, a młodsze dzieci posadziły rośliny w butelkowej doniczce.  W ramach konkursu IX edycji programu Mamo, Tato, wolę wodę!  nasze przedszkole wzięło udział w przygotowanym przez organizatorów konkursie  Zabawka z butelki.  Pracę konkursową wraz ze swoimi paniami wykonała grupa Starszaków.  Efektem wspólnej wielogodzinnej pracy, gromadzenia butelek, odpowiedniego przygotowania i połączenia ich był piękny      ,,Koń ciągnący wóz z Pluszakami”.  Do wykonania tego działa wykorzystano 65 butelek po wodzie Żywiec Zdrój, które dzieci zbierały po wypiciu wody mineralnej w przedszkolu.

Efektem realizacji programu jest  zdobycie  wiele cennych wiadomości oraz wdrożenie wszystkich dzieci do  picia wody mineralnej w przedszkolu w każdym momencie, kiedy odczuwają taką potrzebę.

       Praca konkursowa  ,,Koń ciągnący wóz z Pluszakami”. 

 

      Koordynator:  Elżbieta Pietruś.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

         

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Raport z realizacji programu
czytaj więcej
  • Wyniki Wewnątrzprzedszkolnego Konkurs Bożonarodzeniowy

W tym roku w konkursie wzięło udzał 19 dzieci .

Jury w składzie:

mgr Elżbieta Książkiewicz,

mgr Elżbieta Pietruś

mgr Bożena Ryglewicz

postanowiła nagrodzić następujące dzieci :

 

I miejsce :Julia Leputa i Michał Such 

II miejsce :Milena Lisowska 

III miejsce : Igor Tokarczyk 

Wyróżnienia  :

Wiktor Roman  i Maria Gołębiowska-Bugno


Wszystkie kartki Bożonarodzeniowe można oglądać na wystawie przy wejściu do przedszkola .

Laureatom i wyróżnionym gratulujemy ,a pozostałym dzieciom dziękujemy za udział w konkursie.

 

Organizator konkursu:

mgr Anna Buczyńska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Wyniki Wewnątrzprzedszkolnego Konkurs Bożonarodzeniowy
  • WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
WESOŁYCH ŚWIĄT  I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU
| Strona 1 | Strona 2 |