Wtorek, 2017-11-21

Imieniny:

Janusza, Marii
  • Odwiedziło nas: 205304 osób

Gdzie spędziłeś wakacje ?

Jesteś tu: » Strona startowa » Dla rodziców

PRZEDSZKOLE GMINNE W NOWYM ŻMIGRODZIE

Przedszkole Gminne w Nowym Żmigrodzie mieści się przy ulicy Mickiewicza 6.

Uczęszczają tutaj dzieci w wieku od 3 do 6 lat z terenu gminy i nie tylko. Placówka posiada bardzo dobre warunki lokalowe: duże, funkcjonalne i estetycznie urządzone sale zabaw oraz duże podwórko z nowym placem zabaw. Jest to doskonałe miejsce do zabaw na świeżym powietrzu oraz prowadzenia doświadczeń i obserwacji przyrodniczych.

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach:

· Od 6:30 do 16:30

W pracy wychowawczo – dydaktycznej przedszkola stosowane są w większości metody aktywizujące i eksperymentalne sprzyjające odkrywaniu świata i korzystania z jego dobrodziejstw. Panuje w nim atmosfera życzliwości, otwartości i zaufania. Jest miejscem dobrej i twórczej zabawy.

Dzieciom proponujemy szeroki wachlarz zabaw i zajęć rozwijających aktywność twórczą: przedstawienia teatralne, ciekawe wycieczki, spotkania z ludźmi wykonującymi różne zawody, udział w konkursach plastyczno – technicznych, przyrodniczo - matematycznych oraz bogaty kalendarz imprez przedszkolnych min. pasowanie na starszaka, andrzejki, mikołaj, wigilia, bal karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, Piknik Rodzinny oraz wiele innych.

Oferujemy także zajęcia dodatkowe :

· języka angielskiego

Przedszkolaki korzystają także z trzech posiłków. Są to:

· o godzinie 9:00 śniadanie

· o godzinie 11:30 obiad

· o godzinie 14:00 podwieczorek

Po obiedzie dzieci najmłodsze korzystają ze sjesty poobiedniej z możliwością snu.

Nauczyciele pracujący w przedszkolu to wykwalifikowana kadra pedagogiczna dbająca, aby pobyt dzieci w placówce był miły, beztroski i niezapomnianym okresem w ich życiu. W trosce o to nauczyciele ciągle pogłębiają swoja wiedzę i umiejętności poprzez czynne uczestnictwo w kursach i warsztatach doskonalących.

Nad jakością pracy zespołu pedagogicznego i administracyjno – gospodarczego czuwa dyrektor przedszkola – Krystyna Buratyn, która zawsze stymuluje pracowników do podejmowania coraz to innych, nowych, twórczych, innowacyjnych i atrakcyjnych dla przedszkolaków metod i sposobów wyzwalania aktywności werbalnej, ruchowej, plastycznej i muzycznej.

Wszyscy pracownicy przedszkola to ludzie, którzy kochają dzieci i potrafią nawiązać z przedszkolakami bliski, serdeczny, oparty na wzajemnym zaufaniu kontakt, a swoja pracę traktują jak powołanie, którym jest możliwość bycia uczestnikiem procesu twórczego rozwoju osobowości naszych wychowanków.

ZESTAW PROGRAMÓW DOPUSZCZONYCH DO UŻYTKU

W PRZEDSZKOLU GMINNYM W NOWYM ŻMIGRODZIE

W ROKU 2017 / 2018

3 - 4  latki

- tytuł: Program edukacji przedszkolnej: Zabawy z porami roku.

- autor: Iwona Grygorowicz

- Wyd. Podręcznikarnia

- kart pracy: Zabawy z porami roku

-autor :Bożena Borowik

-wydawnictwo :Podrcznikarnia

5 - latki

- tytuł: Program wychowania przedszkolnego: Od przedszkolaka do pierwszaka.

- autor: Iwona Broda

- wydawnictwo: WSiP

- karty pracy: Paczka Puszatka

- autor: Iwona Broda

- wydawnictwo: WSiP

6 - latki

- tytuł: Program wychowania przedszkolnego: Nasze przedszkole

- autor: Małgorzata Kwaśniewska ,Wiesława Żaba -Żabińska

- Wyd. MAC Edukacja

- karty pracy - Kolorowy start z plusem

- autor :Wiesława Zaba-Żabińska

- wydawnictwo - MAC EDUKACJA

1. Program regionalny „Nowy Żmigród – Moja mała Ojczyzna”

- autor: Elżbieta Pietruś

- grupa wiekowa: 3 - 6 latki

2. Program antynikotynowy  „Czyste powietrze wokół nas”

- autor: Tamara Kowalczyk

- grupa wiekowa: 5 - 6 latki

• Informacja dla rodziców na nowy rok szkolny 2017/2018 r.

Dyrektor Przedszkola Gminnego w Nowym Żmigrodzie informuje, że w roku szkolnym 2017 / 2018 realizowany jest projekt  „Rozwój edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Nowy Żmigród".

W związku  z powyższym faktem każde dziecko w naszym przedszkolu otrzyma bezpłatną wyprawkę do zajęć plastyczno- technicznych.

Rodzice zobowiązani są do przyniesienia :

-  pantofli (obuwia zamiennego) dla dzieci,

- opakowania nawilżanych chusteczek,

- chusteczek higienicznych (100 szt. w kartonowym pudełku),

- opakowanie warstwowych serwetek,

- ręczniki papierowe.

• Ogłoszenie -nauczyciel logopeda oraz instruktor rytmiki.

W związku z realizacją projektu „Rozwój edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Nowy Żmigród" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej przez Europejski Fundusz Społeczny w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 - 2020 Priorytet IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie", Działanie 9.1 Rozwój edukacji przedszkolnej Wójt Gminy Nowy Żmigród i Dyrektor Przedszkola Gminnego w Nowym Żmigrodzie poszukują nauczyciela logopedy oraz instruktora rytmiki.

Zainteresowane osoby prosimy o składanie CV oraz listu motywacyjnego.

Dokumenty rekrutacyjne należy składać w Przedszkolu Gminnym w Nowym Żmigrodzie bądź w Urzędzie Gminy w terminie do 14 lipca 2017r.

Ogłoszenie -nauczyciel logopeda oraz instruktor rytmiki.
  • Ogłoszenie -wolne miejsca w przedszkolu

W związku z realizacją projektu „Rozwój edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Nowy Żmigród" Wójt Gminy Nowy Żmigród i Dyrektor Przedszkola Gminnego w Nowym Żmigrodzie informuje, iż są jeszcze wolne miejsca dla dzieci w wieku 3 i 6 lat zamieszkujących na terenie podkarpacie, a w szczególności naszej gminy.

Dokumenty rekrutacyjne należy składać w Przedszkolu Gminnym w Nowym Żmigrodzie bądź w Urzędzie Gminy.

Wzory dokumentów rekrutacyjnych są dostępne na stronach internetowych:

oraz bezpośrednio w placówce przedszkola i UG.

Wasze Dziecko będzie pod fachową opieką, spędzi czas miło i pożytecznie.

Ogłoszenie -wolne miejsca w przedszkolu
Mamo,Tato,wolę wodę !